Standard
Vzhled
Povaha
Vlčí špic x keeshond
Vlčí špic x keeshond 2.

Nemoci
PHPT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vlčí špic


(německý špic vlčí)
Špic je jednou z nejstarších forem domácího psa. Nejstarší známé vyobrazení špice je na džbánu na víno z Attiky z doby okolo 400 let př.n.l. Kdysi na severu Německa doprovázeli velké nákladní vozy, které obstarávaly dopravu nákladů na dalekých trasách před érou železnice. Zde měl špic své úkoly jako hlídač nákladu a hubitel myší a krys v koňských stájích. Vlčí špic byl převážně hlídacím psem na statcích v severním Německu.
Příslovečná ostražitost špice došla uplatnění nejen při doprovodu povozů, nýbrž všude tam, kde bylo něco k hlídání a kde bylo zapotřebí pozorného a hbitého psa.

A vlčí špic?

Vlčí špic je největší ráz německého špice. Je to čilý pes, ostražitý, věrný svému pánovi a jeho rodině. Je velmi inteligentní, takže rychle pochopí, co se od něj očekává. Výchova proto není složitá. Dobře vychází s ostatními psy, miluje děti, cizí lidi vždy spolehlivě ohlásí.
Má jen průměrnou potřebu pohybu a zpravidla se přizpůsobí rodině. Ani údržba není složitá, většinou stačí vyčesat jednou týdně, pouze v období línání denně.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Design a copyright www.freewebtemplates.com & Maya