Standard
Vzhled
Povaha
Vlčí špic x keeshond
Vlčí špic x keeshond 2.

Nemoci
PHPT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vlčí špic - povahaněkdo jde a já to nesmím propásnout Povahu vlčího špice utvářely generace německých statkářů. A jakého psa asi tak ke hlídání statku potřebovali? Samozřejmě takového, který se netoulá hodiny po lese (to by toho asi moc neuhlídal), ohlásí každou cizí osobu (vždyť zvonky tehdy nebyly), ale neštěká zbytečně (to by se asi statkář brzo naštval), také který nezakousne všechno živé na dvoře nebo nezničí statkářce zahrádku a který nevyžaduje neustálé příkazy od člověka, ale pracuje samostatně.
A přesně takový je vlčí špic i dnes. Je stále ostražitý, nic mu neujde, ale štěká opravdu jen když je důvod, je živý a stále veselý. Je mimořádně fixovaný na svojí rodinu, vždyť na statku býval stále v centru dění, tudíž se absolutně nehodí pro trvalé držení v kotci.
Je velmi učenlivý a lehce vychovatelný. Toto ovšem platí, jen pokud je jeho výchova důsledná, protože je také zároveň hodně samostatný a sebevědomý. Je to pes se silnou osobností a cokoliv zanedbáme v mládí, těžko jej budeme v dospělosti učit. To vyplývá z toho, že nikdy nepracoval podle příkazů člověka jako třeba ovčáčtí psi, ale hlídal zcela samostatně. Hlídání má vrozené a není třeba ho to učit.
Dobře si rozumí s dětmi i s domácími zvířaty.
Pokud je správně vychovaný a umí alespoň základní povely, může bez problémů chodit na volno i v přírodě, protože jeho lovecký pud je velmi slabý.
typický postoj vlčího špice na procházce - hlava v trávě Dnes se s ním samozřejmě dají provozovat i různé psí sporty. Některé jsou pro něj méně vhodné a jiné vhodnější. Jako nejméně vhodné se mi zdají sporty založené na aportu jako je flyball, protože i když ho lze aport naučit, nikdy to nebude dělat s takovým nadšením jako jiná plemena, která jsou rozenými aportéry. Z těch méně vhodných je to nejspíš agility, kde díky své tělesné konstituci nebude dosahovat rychlosti ovčáckých psů jako je např.border kolie, ale bavit ho to určitě bude. U služebního výcviku bude mít pravděpodobně problém s obranami, protože špic má zafixováno, že do lidí se nekousá. Ale je spousta zkoušek bez obran, které s ním lze složit, včetně záchranářských a stopařských.
Velice vhodný je pro něj tanec se psem a určitě by ocenil i dogtrekking, protože procházky v přírodě přímo miluje. Vlčí špicové klidnější povahy můžou být úspěšní i v canisterapii.
Ale protože to je pes, který nějaké speciální zaměstnání přímo nevyžaduje, bude úplně spokojený, když mu dopřejete každý den procházku a budete se mu chvíli věnovat a samozřejmě mu umožníte být s rodinou.
Vlčí špicové nejsou přešlechtění, takže netrpí nějakými zvláštními chorobami a dožívají se v dobrém zdraví až patnácti let, takže v něm budete mít společníka na opravdu dlouhou dobu.

obvyklý pohled na vlčího špice během procházky


Design a copyright www.freewebtemplates.com & Maya